549ac1621024e66fe049e2ff1fd05a4d.jpg

23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kozy. Na miejsce działań wyjechały dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia dostrzeżono unoszący się gesty słup dymu.

Po przybyciu na miejsce działań i przeprowadzeniu rozpoznania przy pomocy kamery termowizyjnej (na miejscu działania gaśnicze prowadził zastęp OSP Mikorowo) do wnętrza budynku wprowadzono rotę gaśniczą, celem wyniesienia butli z gazem propan butan. Cały czas podawane były dwa prądy wody celem gaszenia zajętego ogniem poddasza budynku mieszkalnego. Ogień rozwijał się bardzo szybko. Decyzją KDR-a wprowadzono trzeci prąd wody. Pożar został opanowany. Na miejsce działań dojechał zastęp OSP Rokity oraz dwa zastępy PSP Bytów.

W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz część konstrukcyjna ścian.