English German Polish Spanish
W NASZYM PRZEDSZKOLU SPADŁ ŚNIEG :)

W NASZYM PRZEDSZKOLU SPADŁ ŚNIEG :)

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują nadejścia prawdziwej zimy. Często w przedszkolu biegną do okna, aby zobaczyć, czy spadł wreszcie upragniony śnieg.
Wizyta Strażaków

Wizyta Strażaków

Na początku stycznia do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście – panowie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce.
Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy

Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy

Dnia 9 stycznia 2018 roku uczniowie klas młodszych i zerówka mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur mieszkańców Europy” w BCK Bytowie. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego…
Nauka udzielania pierwszej pomocy dla klas I – III

Nauka udzielania pierwszej pomocy dla klas I – III

5 stycznia 2018 r.w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I-III. Zajęcia przeprowadzili strażacy OSP Czarna Dąbrówka.
Najserdeczniejsze Życzenia Bożonarodzeniowe

Najserdeczniejsze Życzenia Bożonarodzeniowe

Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość.

Odliczanie

Do Wakacji Zostało :

Kalendarz

« Styczeń 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Sport Painting Toys Books

Konkursy Szkolne

Biblioteka

czwartek, 22 czerwiec 2017 16:25

Warszawa wzięta !

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Forsownym marszem nasi gimnazjaliści (wraz z koleżankami i kolegami z Czarnej Dąbrówki i Rokit)  w dn. 21 – 22 czerwca 2017 r. przemierzali ulice stolicy. Wycieczka odbyła w ramach projektu „Akademia Otwartych Umysłów. Podnoszenie jakości kształcenia w gminie Czarna Dąbrówka”.

Rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta, by przejść pod pomnik „Małego Powstańca” – jednego z najpiękniejszych i najtragiczniejszych symboli losu stolicy. Następnie przegrupowaliśmy się pod Pałac Prezydencki. Nastroje, by zawojować stolicę wzmocnione zostały obserwacją zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W bojowym duch udaliśmy się na Stadion Narodowy, który był ostatnio areną naszego triumfu nad Rumunią. W hotelu do późnych godzin nocnych trwały zmagania na polu zacieśniania więzi towarzyskich między gimnazjalistami.

Pobudka nastąpiła już o godz. 7.00. Obowiązkowym punktem każdej wizyty w Warszawie powinno być zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego. Ogrom zniszczeń i determinacja by go odbudować mogą zrobią na każdym ogromne wrażenie. Pieczołowitość rekonstrukcji wnętrz wraz z  najwybitniejszymi dziełami polskiego i światowego malarstwa (J. Matejko, Bacciarelli, Canaletto, Rembrandt) usatysfakcjonują nawet koneserów. Podniesieni na duchu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie nowoczesność w połączeniu z przystępnością doświadczeń naukowych pozwalają sądzić, że tego typu lekcja na długo zapadnie w pamięć uczniów. Pobyt w Warszawie zakończyła wizyta w Łazienkach (nie w celach higienicznych) i zdobycie Pałacu na Wodzie.

Tomasz Ostrowski

Czytany 521 razy
Więcej w tej kategorii: « Wycieczka do Gniewina i Nadola

Skomentuj

Zegar

Aktualności

Kartka z Kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Marceli, Włodzimierz, Bernard
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec

Nasze Podróże

Polecamy

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Nożynie

Tel-fax: 59 82 12 685

Tel: 59 82 12 640

 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

166778
DzisiajDzisiaj110
WczorajWczoraj102
W tym tygodniuW tym tygodniu212
W tym miesiącuW tym miesiącu2238
OgółemOgółem166778
Copyright 2017 - Szkoła Podstawowa w Nożynie - All rights reserved